Цікаве

6 не типових причин болі в спині

Біль в спині. 6 не типових причин
Кожна людина часто задається питанням «Чому болить спина?». Причин виникнення болі в спині дуже багато, але є причини про які ми всі знаємо – травми, запалення, розтягнення м’язів, протрузії, грижі і багато іншого. Але в цій статті ми поговоримо про не зовсім звичні причини, про які мало хто здогадується і звертає на це увагу.

І так перша не типова причина виникнення болі в спині це сон. Так саме після сну коли Ви проснулись зранку у Вас часто з’являється біль в спині. Сам по собі сон не викликає болі, навпаки тіло і м’язи під час сну розслабляються і Ви повинні проснутись відпочившими і повними сил для нового дня. Причина криється в тому на чому Ви спите. Старі і продавлені дивани і матраци, а також нові низької якості, призводять до того, що під час сну страждають м’язи та хребет. Якщо, Ви проснулись вранці ф у вас болить спина, просто зніміть постіль до голого матрацу і подивіться на нього. Якщо на ньому є хоча б маленькі придавленості – причина Вашого болю саме він. Вихід в такій ситуації це просто покрутити матрац, якщо ж це диван можна спробувати купити на нього тонкий без пружинний матрац товщиною 7-10см. Якщо не допомагає, міняйте матрац чи диван на новий.

Друга не типова причина – сидіння автомобіля. Багато хто привик їздити на своїх авто з відкинутою назад спинкою сидіння. Цього категорично не можна робити. Коли ви їдете тривалий час наче напівлежачи, автоматично збільшується навантаження на поперек, тому вже через 100км дороги ви точно відчуєте втому і біль в спині. Спинка сидіння має бути максимально вертикальною, щоб була опора лопатками і головою на підголовник. Дуже сильно впливає регулювання сидіння вверх та вниз. При неправильному положенні (або сильно високо, або сильно низько) також йде навантаження на поперековий відділ. Це може навіть викликати біль в сідницях та суглобах ніг. При правильному налаштуванні сидіння водій може проїхати за кермом до 3 годин не відчуваючи втоми та болі в м’язах.  І ще одне – не можна їздити за кермом постійно нахилившись на один підлокітник, так як в такому положенні перекошується хребет в місці нахилу і м’язи знаходяться довгий час в статичному напруженні. Коли Ваше сидіння налаштовано правильно Ви не захочете автоматично нахилятися на підлокітник.

Третя причина – офісне крісло. Так це крісло в якому більшість людей проводять 75% свого життя. Більшість офісних крісел не призначені для тривалого сидіння. Вся проблема в сидушці яка має по центру заглиблення. При тривалому сидінні на такому кріслі тазові кістки припіднімаються вверх на підвищених краях, а хребет з куприком опускаються вниз по центру крісла, що провокує тиск всієї маси корпусу Вашого тіла на куприк і поперековий відділ. Крісла або стільці повинні мати випуклу сидушку – тільки в такому випадку куприк і весь хребет при піднімається вверх, а сідниці опускаються вниз і Ви сидите правильно на них а не на куприку.

Четверта причина – розміщення моніторів на робочих місцях чи вдома. Ще з дитинства відомо, що корпус і голова повинні знаходитись в одній плоскості. Але в житті дуже часто монітори розміщують, ліворуч або праворуч. Коли Ви багато часу знаходитесь в перекошеному стані – ноги в одній площині, а голова повернута до монітору, м’язи шиї та грудного відділу спини знаходяться в статичній напрузі, що провокує їх спазм. А коли вирівнюєтесь вони часто залишаються зажатими через порушення кровообігу. Старайтесь ставити монітор навпроти себе і дивитись на нього максимально прямо. Робіть час від часу розминки для Ваших м’язів і біль не буде Вас турбувати.

П’ята не типова причина болю – випадкові фізичні навантаження. Якщо Ви ведете малорухливий образ життя, не займаєтесь спортом, не навантажуєте свої м’язи кожен день і в один момент Вам потрібно щось підняти важке, або пересунути диван, чи гарнітур – не спішіть! Віші м’язи не готові до таких навантажень і ймовірність того, що ви зірвете собі спину близька до 9 з 10. Гукніть когось на допомогу, якщо ж такої можливості немає, не рвіть поперед себе. Зосередьтесь на навантаженні, згрупіруйте всі м’язи, при підніміть і поставте предмет що потрібно пере двинути чи підняти, і тільки за другим разом коли м’язи відчують навантаження Ви можете виконувати весь процес, що Вам потрібно. Тільки так Ви зможете вберегти від травм спини та хребта.

І шоста сама основна причина не типова причина болю в спині – це лінь. Лінь це такий стан Вашого організму коли не хочеться виконувати ніяких дій. Але народна мудрість каже «Рух – це життя». Не лініться слідкувати за своїм здоров’ям, вчасно міняйте матраци чи дивани, правильно сидіть за кермом чи за робочим столом, робіть зарядку, розминку на протязі робочого дня, займайтесь спортом, плавайте, бігайте, катайтесь не велосипеді – одним словом рухайтесь. Не лініться правильно харчуватись, відпочивайте потрібну кількість часу. Інколи елементарні речі, такі як покрутити шиєю під час сидіння, сприяють покращенню самопочуття і знімають ризик головної болі.

Сподіваємось, що дана стаття допоможе Вам зрозуміти причини Вашої болі в спині. Якщо Вам сподобалось тисніть Лайк , залишайте коментарі, та задавайте питання. Будемо раді допомогти Вам. 
body-help.com.ua – ми піклуємось про здоров’я і красу вашого тіла.